Kinderkraft кацига SAFETY

Kinderkraft кацига SAFETY

980.00ден

ШИФРА: 9030
Исчисти
Пријави злоупотреба

Опис

Во склад со стандардите за заштитни кациги и велосипеди EN 1078 и CE-сертификатот, безбедноста и квалитетот се загарантирани.
Внатрешноста на кацигите е изработена така што обезбедува високо ниво на заштита при удар.
Кациагата доаѓа со 11 отвори за регулација на топлината.

Kinderkraft SAFETY кацигата е неопходна за сите велосипедисти – го намалува ризикот од сериозни повреди на главата во случај на пад дури за 85%.
За да се осигура безбедноста на најмладите корисници, Kinderkraft ја дизајнира SAFETY кацигата достапна во две бои: сива и зелена.
Сигурноста при употреба се потврдува со EN 1078 стандардот и CE сертификатот.

Карактеристики:

 • – Во склад со стандардот EN 1078 и CE сертификатот
 • – Внатрешниот слој на облога обезбедува висок степен на заштита на детската глава.
 • – 11 отвори за регулација на топлината
 • – Анатомски дизајнирана кацига за заштита на целата глава
 • – Систем за контрола на затегнувањето на каишите кои се под брадата и пружаат безбедност и удобност
 • – Подесување со помош на дугмето за подесување на големината од  48 cm до 52 cm (големина на главата)
  – Дизајн кој обезбедува широко видно поле
  – Многу лесна кација. Тежината 250 g
  – Лесно и едноставно користење
  – Направена од материјал кој ги апсорбира ударите
 • – Со кацигата добивате и сет декоративни налепници

Децата се вилкан од енергија. Се поголемиот интерес за светот околу нив ги прави да се интересираат во учество во нови активности. Возењето велосипед е одличен начин не само за вашето дете да го запознае светот туку и за квалитетно поминато време заедно со родителите.

Кацигата е изработена од издржлив ABS материјал, дизајнирана спрема анатомијата на детската глава со што се добива целосна заштита. Внатрешниот слој е изработен од експанзивен полиестер кој обезбедува високо ниво на заштита. Единствениот дизајн кој обезбедува широко видно поле пружа не само сигурност туку и удобност за време на возењето.

Кацигата треба да биде прецизно поставена на детската глава. Унапредениот систем овозможува брзо и лесно подесување во распон од 48 cm до 52 cm со помош на дугме. Додатниот систем за подесување на појасот под брадата осигурува правилна монтажа и стабилно вклопување со што се обезбедува сигруност за вашето дете. Кацигата доаѓа со 11 отвори за намалување на висока топлина од внатрешноста. Многу е лесна (250g).

Дополнителни информации

Боја

Зелена, Сива

Препораки

Сеуште нема препораки.


Оценете го производот “Kinderkraft кацига SAFETY”

Информации за Продавач

 • Име на продавница: Dado Baby & Kids
 • Продавач: Kire Dado
 • Адреса: Kej Boris Kidric br 4
  Struga
  6330
 • Сè уште не е пронајден рејтинг

НАЈПРОДАВАНИ ПРОИЗВОДИ

Успешно го додадовте продуктот во кошничка: